Eastern Park Football Club Best and Fairest winners.

Trophy Winners 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 |
                            2005 | 2004 |  2003 | 2002 | Association Highlights

Year Best & Fairest - A Grade Year Best & Fairest - A Grade
1962 D. Jensen 1991 T. Wittwer
1963 J. Dwyer 1992 B. Eddy
1964 A. Trevena 1993 B. Eddy
1965 R. Clancy 1994 B. Eddy
1966 A. Trevena 1995 B. Eddy
1967 A. Escobar 1996 M. Hennessey
1968 M. Hick 1997 M. Hennessey
1969 M. Hick 1998 C. Noble
1970 K. Katavich 1999 C. Noble
1971 R. Pickford 2000 C. Noble
1972 J. Ayres 2001 C. Noble
1973 P. Lock 2002 M. Paul
1974   2003 T. McKee
1975   2004 S. McGrath and M. Paul
1976   2005 T.Hamilton
1977   2006 D. Huitema
1978 G. Schallehn 2007 A. Walasek
1979 T. Dolman 2008 Michael Ashby
1980 M. Armstrong 2009 Craig Taylor
1981 A. Lorne 2010 Craig Taylor
1982 T. Jardine 2011 Ricky Butler
1983 C. Karpany 2010 Craig Taylor
1984 S. Johnson 2011 Ricky Butler
1985 T. Ward 2012 Mathew Robertson
1986 S. McGee 2013 Chris Lewis
1987 I. Osborne 2014 Kym Sumner
1988 T. Ward 2015  
1989 D. Black 2016 Bradley Woodward
1990 M. Fisher 2017 Peter Diedrichsen & Shawn Mansell

Trophy Winners for season 2017
A Grade Div 4 SAAFL B Grade Div 4 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
Peter Diedrichsen & Shawn Mansell Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)
Taylor Fletcher
R/U Best and Fairest Ben McMullen R/U Best and Fairest Jacob Damon

Best Team Man

Ian Williamson

Best Team Man

Luke Clarke
Best Utility Chris Knapp

Most Consistent

Tyson Brooks

Most Backman

Nathan Warren

Best First Year Player

Brenton Carter
Best Under 21 Player Bailey Palmer Players Player Award Taylor Fletcher

Captains Award

Alex Clement Captains Award Anthony Searle
Players Player Award Peter Diedrichsen Trophy Sponsor  
Trophy Sponsor      
C Grade C7 SAAFL Womens Div 3 AFWL
Best and Fairest Anthony Landolfi Best and Fairest Samantha Saunders
R/U Best and Fairest Matthew Greenwood R/U Best and Fairest Shelby Smith

Best Team Man

Mark Henderson-Steele

Players Player Award

Alicia Shelly

Coaches Trophy

Joshua Brougham

Most Improved

Shanah Mason
Players Player Award Scott May Encouragement Award Lorna Russell
B.O.G in GF Anthony Landolfi Most Consistent Hayley Williamson

Trophy Sponsor

  Trophy Sponsor  
   
The Barry Warren Club Person/s Award Amanda Jasper Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
The Chad Smith Junior Club Person Award Allie Downie Junior -
Outstanding Achiever Award   Senior -
Association Medals  
   

 

Trophy Winners for season 2016
A Grade Div 4 SAAFL B Grade Div 4 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
  Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)
 
R/U Best and Fairest   R/U Best and Fairest  

Best Team Man

 

Best Team Man

 
Best Utility  

Most Consistent

 

Most Consistent

 

Most Courageous

 
Best Under 21 Player   Players Player Award  

Captains Award

  Captains Award  
Players Player Award   Trophy Sponsor  
Most Valuable      
Trophy Sponsor      
C Grade SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest   Best and Fairest  
Best and Fairest   R/U Best and Fairest  
R/U Best and Fairest  

Best Forward

 

Most Courageous

 

Most Consistent

 

Most Consistent

  Coach's Award  
Most Improved   Captain's Award  
Players Player Award   Trophy Sponsor  

Captains Award

     
Trophy Sponsor      
   
The Barry Warren Club Person/s Award   Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
The Chad Smith Junior Club Person Award   Junior -
Outstanding Achiever Award   Senior -
Association Medals  
   

 

Trophy Winners for season 2015
A Grade Div 4 SAAFL B Grade Div 4 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
  Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)
 
R/U Best and Fairest   R/U Best and Fairest  

Best Team Man

 

Best Team Man

 
Best Utility  

Most Consistent

 

Most Consistent

 

Most Courageous

 
Best Under 21 Player   Players Player Award  

Captains Award

  Captains Award  
Players Player Award   Trophy Sponsor  
Most Valuable      
Trophy Sponsor      
C Grade SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest   Best and Fairest  
Best and Fairest   R/U Best and Fairest  
R/U Best and Fairest  

Best Forward

 

Most Courageous

 

Most Consistent

 

Most Consistent

  Coach's Award  
Most Improved   Captain's Award  
Players Player Award   Trophy Sponsor  

Captains Award

     
Trophy Sponsor      
   
The Barry Warren Club Person/s Award   Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
The Chad Smith Junior Club Person Award   Junior -
Outstanding Achiever Award   Senior -
Association Medals  
   

 

Trophy Winners for season 2014
A Grade Div 4 SAAFL B Grade Div 4 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
Kym Sumner Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)
Jaydn Goodfellow
R/U Best and Fairest Peter Diedrichsen R/U Best and Fairest Clint Stewart

Best Team Man

Corey Coad

Best Team Man

Corey Pavlovich

Best Utility

Jaron Burke

Most Consistent

Callum Chamings

Most Consistent

Darren Huitema

Most Courageous

Brian Gatto

Best Under 21 Player Ian Williamson Players Player Award

Taylor Fletcher

Captains Award

Alex Clements

Captains Award Taylor Fletcher
Players Player Award Peter Diedrichsen Trophy Sponsor  
Most Valuable Alex Winters    
Trophy Sponsor      
C Grade SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest Denis Vidal Best and Fairest  
Best and Fairest Ashley Clifton R/U Best and Fairest  
R/U Best and Fairest

Marc Weber

Best Forward

 

Most Courageous

Steve Little

Most Consistent

 

Most Consistent

Bradley Banks Coach's Award  
Most Improved Terry Gregory Captain's Award  
Players Player Award

Dennis Vidal

Trophy Sponsor  

Captains Award

Ben Packer    
Trophy Sponsor      
   
The Barry Warren Club Person/s Award Dennis Vidal Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
The Chad Smith Junior Club Person Award Nicole Gill Junior - Conor Tonkin
Outstanding Achiever Award Ryan Stewart Senior - Jaydn Goodfellow
Association Medals U12 - Riley Hughes, U13 - Connor Tonkin, Brodie Coates
  U14 - Jake Read, Brodie Carter

 

Trophy Winners for season 2013
A Grade Div 3 SAAFL B Grade Div 3 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
Chris Lewis Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)
Jake Spriggs
R/U Best and Fairest

PJ Diedrichsen

R/U Best and Fairest Taylor Fletcher

Best Team Man

Nathan Warren

Coach's Award

James King

Most Courageous

Michael Friel

Coach's Award

Pete Roberts

Best Forward

Maurice Freeman

Encouragement Award

Brandon Steen

Best Under 21 Player

Corey Coad

Players Player Award Nathan Evans-Lowe

Captains Award

Alex Clements

Captains Award

?

Players Player Award Nathan Warren Trophy Sponsor Steve Caston
Trophy Sponsor Karen McGee    
       
C Grade SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest

Benji Smith

Best and Fairest Chris Knapp
R/U Best and Fairest

Jarad Bayadi

R/U Best and Fairest Kyle Atkinson

Best Team Man

Matty Hatchard

Best Forward

Jaydyn Goodfellow

Best Backman

BJ Wells

Most Consistent

Tristan Arnold

Best Team Man

Dennis Vidal Coach's Award Nick Rende
Players Player Award Matty Hatchard Captain's Award Corey Young

Captains Award

Adam Jolly Trophy Sponsor Alan Gericke / Dave Miller
Trophy Sponsor Damo Griffiths    
   
Club Person/s Award Trish Nichols and Alan Gericke Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
Club Person Award - Junior Elspeth Crosbie Junior -
Outstanding Achiever Award Josh Rogers Senior - Benji Smith
       

 

Trophy Winners for season 2012
A Grade Div 2 SAAFL B Grade Div 2 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
Mathew Robertson Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)
Callum Partridge
R/U Best and Fairest

Scott White

R/U Best and Fairest

Alex Winter

Best Forward

Shawn Mansell Most Improved Antonio Cavallaro

Best Utility

Peter Diedrichsen

Most Courageous

Aaron King

Coach's Award

James O'Loughlin

Coach's award

Corey Coad
Best Under 21 Player Jack Fergus Players Player Award Alex Winter

Captains Award

Mathew Robertson

Captains Award

Corey Pavlovich

Players Player Award Mathew Robertson Trophy Sponsor  
Trophy Sponsor      
       
C Grade SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest

Benji Smith

Best and Fairest Peter Diedrichsen
R/U Best and Fairest

Jarod Bayadi

R/U Best and Fairest Ian Williamson

Most Dedicated

Brad Banks

Most Inspirational Luke Morris

Best Team Man

Dennis Vidal

Coach's Award

Jack Fergus

Most Consistent

Ashley Clinton Best First Year Player Thomas Biggs
Players Player Award Jarod Bayadi Captain's Award Hayden Schloithe
Captain's Award Marc Weber Trophy Sponsor  
Trophy Sponsor      
   
Club Person/s Award   Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)

Trevor Ward, Trish Nichols

  Junior -
Club Person Award - Junior   Senior -
Nicole Gill  

Trophy Winners for season 2011
A Grade Div 1 SAAFL B Grade Div 1 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
Ricky Butler Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)

Luke Feast

R/U Best and Fairest

Shaun Gatto

R/U Best and Fairest

Tony Gill

Most Consistent

Adrian Wilson Coach's award Todd Packham

Best Utility

Alex Haughey

Coach's award

Scott Jennings

Most Determined

Heath Moloney

Coach's award

David Boulton
Best Under 21 Player Shawn Mansell Players Player Award Todd Packham

Captains Award

Alex Haughey

Captains Award

Luke Feast

Players Player Award Shaun Gatto Trophy Sponsor  
Trophy Sponsor      
       
C Grade C1 SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest

Benji Smith

Best and Fairest Jai Kovatseff
R/U Best and Fairest

Damien Griffiths

R/U Best and Fairest Luke feast

Most Dedicated

Shane Chamings

Best Team Man Nathan McIver

Best Team Man

Daniel Chamings

Most Courageous

Aaron King

Most Consistent

Matthew Carter Most Improved Alex Winter
Players Player Award

Damien Griffiths

Coach's Award Nathan Evans-Lowe
Captain's Award Dale Jones Trophy Sponsor  
Trophy Sponsor      
   
Club Person Award   Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)

Lindsay Lawrence

  Junior -
Club Person Award - Junior   Senior - Benji Smith
Kane Johnson  

 

Trophy Winners for season 2010
A Grade Div 2 SAAFL B Grade Div 2 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
Craig Taylor Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)

Sam Johnson

R/U Best and Fairest Zac Millar R/U Best and Fairest

Troy McDonald

Best Forward

Tom Hamilton Best Team Man  

Best Backman

Peter Dempsey

Most Consistent  

Coach's Trophy

Shaun Gatto

Most Courageous

 
Best Under 21 Player
(The Shaun Gatto Trophy)
Sam Biggs Players Player Award
(The Graham Johnson Award)
Todd Packham

Captains Award

Troy Gatto

Captains Award Pete Roberts
Players Player Award
(The Graham Johnson Award)
Craig Taylor Trophy Sponsor A mate of Rob Hollis
Trophy Sponsor Matty Hatchard    
       
C Grade C2 SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest
(The Lindsay Lawrence Trophy)

Benji Smith

Best and Fairest Peter Diedrechen
R/U Best and Fairest

Jarad Bayadi

R/U Best and Fairest Jai Kovatseff

Best Team Man

Brad Banks

Best Team Man Ian Williamson

Most Consistent

Al Gereke

Most Courageous

Shawn Mansell

Most Dedicated Don Valente Encouragement Award Justin Webster
Players Player Award
(The Graham Johnson Award)
Matty Wheeler Trophy Sponsor Jane  Sherwood
Captain's Award Daniel Taylor    
Trophy Sponsor Liz Keogh    
   
Club Person Award  

Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)

Steve Johnson   Junior -
Club Person Award - Junior   Senior -
Damian Griffiths  

 

Trophy Winners for season 2009
A Grade Div 2 SAAFL B Grade Div 2 SAAFL Reserves
Best and Fairest
(
The Peter Lawrence Trophy)
Craig Taylor Best and Fairest
(The Steven Johnson Trophy)

Blake. Moore

R/U Best and Fairest Shaun Gatto R/U Best and Fairest

Michael Aghan

Best Forward

Adrian Wilson Best Team Man

Alex Clements

Best Backman

Adam Walasek Most Consistent

Adrian McCafferty

Most Determined

Kenny McConnell

Most Courageous

Aaron Woods

Players Player Award
(The Graham Johnson Award)
Shaun Gatto Players Player Award
(The Graham Johnson Award)
Alex Clements

Captains Award

Rick Keen Captains Award Jake Kutcher

Best Under 21 Player
(The Shaun Gatto Trophy)

Chris Lewis Trophy Sponsor T.Starr & S.Gold
Best Pre-Season Training Thomas Hamilton    
Trophy Sponsor Lawrence Family    
C Grade C2 SAAFL  
Best and Fairest
(The Lindsay Lawrence Trophy)

Don Valente

   
R/U Best and Fairest

Ben Smith

   

Best Team Man

Damien Griffiths

   

Most Courageous

Mark Richards

   
Most Consistent Mathew Hatchard    
Players Player Award
(The Curtis McKee Award)
Don Valente    
Captain's Award Keith Window    
Trophy Sponsor Alan Lister    
   
Club Person Award  

Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)

Steve Johnson   Junior - Sam Johnson & PJ Diedrichsen
Club Person Award - Junior   Senior - Benji Smith
Damian Griffiths  

Trophy Winners for season 2008
A Grade Div 3 SAAFL B Grade Div 3 SAAFL Reserves
Best and Fairest Michael Ashby Best and Fairest Danny Walton
R/U Best and Fairest Shaun Gatto R/U Best and Fairest Carey Payne

Best Team Man

Darnell Chantrelle Most Consistent Gavin Burckett

Most Consistent

Adam Walasek Best Team Man Ben Williamson

Most Consistent

Alan Harvey

Coach's Award

Corey Clark

Coach's Award

Brett Vanderlans Captains Award Anthony Burke

Best Under 21 Player

Troy Gatto Players Player Award Danny Walton

Captains Award

Brett Vanderlans Trophy Sponsor Jane & Wayne Sherwood
Players Player Award Alan Harvey    
Trophy Sponsor James & Lance Ramsell    
       
C Grade C3 SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest Matthew Wheeler Best and Fairest Alex Clements
R/U Best and Fairest Troy Chamings R/U Best and Fairest Jake Kutcher

Training Award

Travis Noble Most improved Rhys McDonald

Coach's Award

Benji Smith

Most Consistent

Jason Paul
Most Improved Matthew Wheeler

Most Courageous

David Dyker
Trophy Sponsor Sarah Gold & Troy Star

Trophy Sponsor

Mark Prime and Deb
       
       
Club Person Award Ollie Gatto
   

Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)

     
Club Person Award - Junior Bob Hamilton  
  Craig Cotton

Trophy Winners for season 2007
A Grade Div 3 SAAFL B Grade Div 3 SAAFL Reserves
Best and Fairest A. Walasek Best and Fairest

B. Smith

R/U Best and Fairest

B. Smith

R/U Best and Fairest

B. Marshall

Best Team Man

T. Hamilton

Most Consistent

C. Payne

Most Consistent

M. Ashby

Best Team Man

G. VanProoyen

Coach's Award

P. Jones

Coach's Award

J. Crew

Best Under 21 Player

J. Bayardi

Players Player Award B. Smith

Captains Award

R. McKee

   
Players Player Award P. Jones    
       
C Grade C3 SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest

M. Weber

Best and Fairest D. McGee
R/U Best and Fairest

S. Caston

R/U Best and Fairest

T. Russell

Most Dedicated

R. Carter

R/U Best and Fairest

B. McGreen

Best Team Man

B. Wells snr

Best Team Man

C. Lewis

Most Improved C. Martin

Most Consistent

S. Prime

Players Player Award R. Carter

Best Back Man

G. Burckett

    Club Leading Goal Kicker T. Jenkins
       
Club Person Award Barry Goodchild
  Dale Sholson

Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)

   

Thomas Jenkins (15 votes)

Club Person Award - Junior Bob Hamilton    
   

 

Trophy Winners for season 2006
A Grade Div 3 SAAFL B Grade Div 3 SAAFL Reserves
Best and Fairest D. Huitema Best and Fairest

D. Boulton

R/U Best and Fairest

A. Walasek

R/U Best and Fairest

R. Desmond

R/U Best and Fairest

M. Daniels

Best Team Man

R. Carter

Most Consistent

P. Jones

Coach's Award

T. McDonald

Most Improved

G. Van Prooyen

Most Courageous

J. Coenraad

Best Team Man

B. Gatto

Players Player Award J. Coenraad

Captains Award

M. Daniels

   
Under 21 Player D. Huitema    
Players Player Award A. Walasek    
C Grade Div 8 SAAFL Under 18's SAAFL
Best and Fairest

R. Freeman

Best and Fairest D. McGee
Best and Fairest

C. McKee

R/U Best and Fairest

B. McGreen

R/U Best and Fairest

B. Marshall

Best Team Man

T. Russell

R/U Best and Fairest

M. Ward

Most Skilled

T. King

Best Team Man B. Wells snr

Best Utility

M. Friel

Most Consistent C. Sexton    

Coach's Award

L. Lawrence

Most Consistent

D. Knox
Players Player Award L. Lawrence Players Player Award P. McMillan
Under 21 Player of the Year   Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
D. Huitema   Matthew Paul (18 votes)
       
   

 

Trophy Winners for season 2005
A Grade Div 3 SAAFL B Grade Div 3 SAAFL Reserves
Best and Fairest T Hamilton Best and Fairest D. Taylor
Best and Fairest   R/U Best and Fairest  

R/U Best and Fairest

  Best Team Man  

R/U Best and Fairest

  Most Consistent  

R/U Best and Fairest

 

Coach's Award

 

R/U Best and Fairest

  Players Player Award  

Best Team Man

     
Coach's Trophy      
Coach's Trophy      
Players Player Award      
C Grade Div 9N SAAFL D Grade Div 10N SAAFL
Best and Fairest T. Jennings Best and Fairest S. Veltman
R/U Best and Fairest   R/U Best and Fairest  

Best Team Man

  Best Team Man  

Most Dedicated

 

Most Improved

 

Most Consistent

 

Most Consistent

 
Players Player Award   Players Player Award  
Under 17's SAAFL
Best and Fairest S. Young Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
R/U Best and Fairest   T. Lane (16 votes)

Best Team Man

 

Most Consistent

  Under 21 Player of the Year

Most Courageous

  ???

 

Trophy Winners for season 2004
A Grade Div 3 SAAFL B Grade Div 3 SAAFL Reserves
Best and Fairest S. McGrath Best and Fairest

S. Cosenza

Best and Fairest

M. Paul

R/U Best and Fairest

R. Walloscheck

R/U Best and Fairest

M. Geddes

Best Team Man

P. Jones

R/U Best and Fairest

K. McConnell

Most Consistent

D. Taylor

R/U Best and Fairest

D. Huitema

Coach's Award

F. Manikas

R/U Best and Fairest

C. Noble

Players Player Award B. Wells jnr

Best Team Man

K. McConnell

   
Coach's Trophy D. Huitema    
Coach's Trophy N. Scott    
Players Player Award S. McGrath    
C Grade Div 7 SAAFL D Grade Div 7 SAAFL
Best and Fairest

K. Window

Best and Fairest

D. Walters

R/U Best and Fairest

R. Freeman

R/U Best and Fairest

M. Ward

Best Team Man

J. Mobbs

Best Team Man

L. Lawrence

Most Dedicated

T. Jennings

Most Improved

M. Hatchard

Most Consistent

S. Dewett

Most Consistent

D. Knox
Players Player Award R. Carter Players Player Award P. McMillan
Under 17's SAAFL
Best and Fairest J. Ware Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
R/U Best and Fairest

L. Ramsell

D. Walters (15 votes)

Best Team Man

T. Chamings

Most Consistent

A. Haughey

Under 21 Player of the Year

Most Courageous

J. Bayadi

D. Huitema

Trophy Winners for season 2003
A Grade Div 3 SAAFL B Grade Div 3 SAAFL Reserves
Best and Fairest T. McKee Best and Fairest

A. Twining

R/U Best and Fairest

S. Gatto

Eq. R/U Best and Fairest

S. McGee

Best Team Man

A. Harvey

Eq. R/U Best and Fairest

K. Burckett

Most Prolific Forward

C. Payne

Eq. R/U Best and Fairest

B. Scott

Most Dynamic

N. Peacock

Best Team Man

C. Oakley

Most Courageous

M. Paul

Best Junior

B. Scott

Players, Player of the Year

S. Gatto

Players, Player of the Year

B. Scott

C Grade Div 8 SAAFL D Grade Div 8 SAAFL
Best and Fairest

R. Carter

Best and Fairest

C. Bandtock

R/U Best and Fairest

C. Halliday

R/U Best and Fairest

M. Cooke

Best Team Man

B. Wells

Best Team Man

J. O'Reilly

Most Consistent

P. Gill

Best Utility

D. Brown

Most Courageous

D. Griffiths

Most Consistent

S. Veltman

Players, Player of the Year

K. Window

Players, Player of the Year

L. Lawrence
Under 17's SAAFL
Best and Fairest S. Cosenza Bert Eyre Trophy (Most Association Votes)
R/U Best and Fairest

M. Hayes

Mark Cooke (15 votes)

Best Team Man

C. Franz

Most Skilled

E. Lindsay

Most Courageous

S. Morrison

Trophy Winners for season 2002
A Grade Div 4 SAAFL B Grade Div 4 SAAFL Reserves
Best and Fairest M. Paul Best and Fairest D. Buckfield
R/U Best and Fairest C. Noble R/U Best and Fairest J. Mobbs
Best Team Man K. McConnell Best Team Man S. McGee
Most Consistent N. Peacock Most Consistent S. Caston
Most Courageous N. Leao Emerging Talent D. Huitema
Most Improved D. Kirby Perpetual
Perpetual Players, Player of the Year S. McGee
U/21 Player of the Year M. Paul
Players, Player of the Year K. McConnell
C Grade Div 8 SAAFL D Grade Div 8 SAAFL
Best and Fairest A. Payne Best and Fairest J. O'Rielly
R/U Best and Fairest S. Lane R/U Best and Fairest P. Johnson
Best Team Man M. Borg Best Team Man B.  Wells
Encouragement Award C. McKee Most Outstanding P.VanderHoeven
Encouragement Award P. Jones Most Consistent N. Jones
Perpetual Perpetual
C Grade Player of the Year P. Hewitson D Grade Player of the Year C. Groenewegen

Association Highlights

1964 C.D.F.A. Best and Fairest A. Trevena
1966 C.D.F.A. Best and Fairest A. Trevena
1967 C.D.F.A. B' grade Leading Goalkicker A. Escobar
1973 C.D.F.A. B' grade Leading Goalkicker T. Hanna
1978 C.D.F.A. A2 Best and Fairest G. Schallehn
1980 C.D.F.A. A2 Best and Fairest A. Lornie
C.D.F.A. A2 Leading Goalkicker T. Jardine
1981 C.D.F.A. A2 Leading Goalkicker T. Jardine
1988 C.D.F.A. A2 Leading Goalkicker T. Jardine
C.D.F.A. A2 res. Leading Goalkicker D. Rudling
1991 N.M.F.L. A3 Leading Goalkicker M. Leo
1992 N.M.F.L. Player of the Year T. Wittwer
N.M.F.L. A3 Leading Goalkicker M. Leo
1993 N.M.F.L. Player of the Year T. Wittwer
N.M.F.L. A1 Best and Fairest T. Wittwer
N.M.F.L. A3 Best and Fairest R. Storrie
1994 N.M.F.L. Player of the Year T. Wittwer
N.M.F.L. A1 Leading Goalkicker B. Eddy (112)
N.M.F.L. A3 Best and Fairest B. Rowland
1997 S.A.A.F.L. Div 6 res. Best and Fairest R. Smith
S.A.A.F.L. Div 10n Best and Fairest D. Walters
1998 S.A.A.F.L. Div 5 R/U Best and Fairest C. Payne
S.A.A.F.L. Div 5 res. Best and Fairest K. Prime
2001 S.A.A.F.L. Div 4 R/U Best and Fairest C. Noble
S.A.A.F.L. Div 4 res. R/U Best and Fairest A. Twining
S.A.A.F.L. Div 4 Leading Goalkicker D. Walton  (96)
S.A.A.F.L. Div 4 res. Leading Goalkicker B. Gatto  (61)
2002 S.A.A.F.L. Div 4 R/U Leading Goalkicker D. Walton  (78)
S.A.A.F.L. Div 4 res. R/U Best and Fairest S. McGee
S.A.A.F.L. Div 4 res. R/U Leading Goalkicker R. Freeman  (57)
S.A.A.F.L. Div 8 res. R/U Best and Fairest J. O'Rielly
2003 S.A.A.F.L. Div 3 res. Leading Goalkicker D. Thompson
S.A.A.F.L. Div 8 Leading Goalkicker R. Freeman
2004 S.A.A.F.L. Div 3  Best and Fairest M. Paul
S.A.A.F.L. Div 3 res.  Best and Fairest K. Savage
S.A.A.F.L. Div 3 res. R/U Best and Fairest S. Cosenza
S.A.A.F.L. Div 7 res.  Best and Fairest D. Walters